Előszó
Szeretet. Mindenkiben más érzéseket és gondolatokat hív életre ez a szó. Van, aki fél tőle. Van, aki egész életében vágyakozik utána. Van, aki csak kapni akarja. Van, aki nehezen tudja fogadni. Van, aki a szenvedélyben, van, aki az ölelésben, van, aki a játékban, van, aki az alkotásban éli meg. De a lelke mélyén mindenki vágyik rá. Ez a könyv a szeretetről szól.
Több mint harminc éve foglalkozom emberekkel, akik ez idő alatt nagyon sokféle problémával kerestek meg. Egyre inkább megerősödött bennem az a gondolat, hogy végső soron minden nehézség a szeretet hiányára vezethető vissza. Minden testi-lelki szenvedés gyökerénél azt találjuk, hogy nem vagyunk képesek helyes módon szeretni embertársainkat, a körülöttünk lévő világot, önmagunkat és/vagy az Égieket. Ahogy sikerül ezen változtatnunk, megindul életünkben a pozitív átalakulás. Meggyőződésemmé vált, hogy a szeretet a legfőbb gyógyító erő.
Ezért döntöttem úgy, hogy elkezdek előadásokat tartani a szeretetről, s e témán belül is az egyik legszebb és legismertebb írásról – az Újszövetségben található Szeretethimnuszról. Abban minden fontos ismeret megtalálható a szeretetről. Jelen könyv ezeknek a különböző időpontokban és különböző összetételű hallgatóság számára elhangzott előadásoknak az írott és szerkesztett változata. Ezért bizonyos alapelveket minden alkalommal megemlítettem. Az ismétlések többségét az írott szövegből eltávolítottam, de néhányat – ha az érintett téma fontossága indokolta – szándékosan meghagytam; jó, ha azokat többször is olvassa az ember.
Természetesen mit sem ér ez a könyv, ha a szeretetről csak gondolkodunk. Az igazi célom az volt, hogy felébresszem az igényt arra, hogy ahol csak lehet, megcselekedjük a szeretet tetteit. Meggyőződésem, hogy a világ sorsa múlik azon, mennyire szeretjük egymást. Kívánom minden kedves Olvasómnak, hogy fedezze fel a szeretet értékét és jelentőségét – mert a szeretet az igazi boldogság forrása!
Váradi Tibor
2025 Pünkösdjén